Svatební den Lucie & Daria

 

Report from wedding day of Lucie & Dario 001

..I very like remember about the first conversation with Lucy – she sat in her car, she had a phone with running skype and disclosed me her wish about a shooting wedding day at X mass – she told me with little bit American accent and never ending enchanting smile. With enthusiasm I listened and silently watched her such a sincere and precious pleasure – just only by the talking about the wedding, which she decided to experience with her partner Dario and their little princess Olivia in a native place in Valašsko.

I must confess – I look forward to every wedding, I image what and how will happen – how bride will look good – where we will find a nice place for shooting – what next  adventure we will experience – I and Kate (my wife) we talk about it all a lot at home – and just about this wedding Lucy & Dario – symbolically closing the year 2015 of weddings – I felt a big boyish eagerness same as gifts under X mass tree..

..and in the end it happened..

..at least for me it was very nice life experience – with what cordiality Lucy received us together with her entire family – it was incredible and as well as the best Christmas present – it was a reward for the work that I love and I am grateful for it !

It was a big event marked by jokes , luck, peace and love just from the morning to evening. Dario with his brother made lots of prunks – their daughters changed themselves to beautiful princesses and when Lucy was dressed in the clothes, everyone watched with amazement and the girls cheerfully ran and each of them looked at the bride like holly picture. Lucy’s parents with their son Zdenek together made comfort for every guest. When we arrived at the ceremony in historic  village „wood skanzen„, the carriage with wonderful horses came for the bride and the groom and the wedding could start. The ceremony was so romantic – the historic face of Valašsko was felt from every place around us and the newlyweds beamed with happiness ! After the ceremony we started shooting a wedding portrait of newlyweds in this very magical place – Dario told me sooner about his small problem – he is ashamed of camera but just at this moment he conversely changed himself to professional actor & photomodel and he absolutely enjoyed it – he was very charming to his wife, he was a big gentleman and they both liked shooting – the only thing we lacked – snow – then it would be a real fairytale..

We moved away from the guests after  the festive meal and cutting cake to the natural park for the last picture – it was deep dark and we shooted a very gorgeous picture thanks to the help of Lucy’s friend Kristina with Zdenek – they were running around the bride and the groom with lighting sparklers in their hands and so we all took together magical pictures.

We returned back to the restaurant where there was dancing, talkíng, enjoying and singing long time till the morning..

..Let’s look at a few images of the wedding – at smiling Lucy and friendly Dario..

_

————————————————————————————————

..moc rád vzpomínám na první hovor s Lucií – seděla v autě za volantem, na telefonu spuštěný skype a velice příjemným hlasem, sice už s malinko americkým přízvukem, za to s neustálým okouzlujícím úsměvem, mi postupně prozrazovala svá přání o nafocení své svatby, která se odehraje těsně před vánoci. S nadšením jsem naslouchal a tiše pozoroval její tak upřímnou a vzácnou strhující radost, už jen při povídání o svatebním dni, který se rozhodla prožít se svým partnerem Dariem a jejich malou princeznou Olivií v rodném místě na Valašsku..

Musím se přiznat, že se na každou svatbičku moc těším, představuji si co a jak se bude dít, jak to bude nevěstě slušet, kde všude najdeme pěkné místo pro focení, co za další fajn dobrodružství prožijeme – hodně o tom všem doma s Katkou mluvíme a právě na tuto svatbu Lucky a Daria, symbolicky uzavírající rok svateb 2015 – pár dní před vánoci, jsem cítil velikou klukovskou nedočkavost jako na dárky pod stromečkem..

..a nakonec se tak i stalo..

..alespoň pro mne to byl nádherný životní zážitek – s jakou srdečností nás Lucka k sobě přijala s celou svou rodinou, bylo to neuvěřitelné a vlastně i tím nejlepším vánočním dárkem současně – v podstatě i odměnou za práci, kterou miluji a jsem za ní vděčný !

Od samého rána až do večera to byla jízda ve znamení záplavy legrácek, pohody, štěstí a lásky. Dario s bratrem vyváděli samé fórky, jejich dcerky se proměnily v krásné princezničky, a když se pak Lucka oblékla do svatebních šatů, všichni jen s obdivem koukali a holky kolem radostně poletovaly a každá hleděla na nevěstu jak na obrázek. Rodiče Lucky vzorně se Zdeňkem společně poskytovali pohodlí všem přítomným a jakmile jsme dorazili na obřad do skanzenu, už na novomanžele čekal kočár u brány, aby je slavnostně dovezl až k radnici, kde všichni svatební hosté vyčkávali. Obřad byl moc fajn v prostředí s romantikou sobě vlastní valašským dějinám a jakmile si řekli své ANO  a přijali gratulace, už jsme se pustili do focení novomanželů přímo v areálu rožnovského skanzenu – a bylo veselo to vám povím – Dario, který se nechal slyšet dopředu s tím, že se nerad fotí a neví jak mu to půjde, si naopak užíval vše plnými doušky a byl velikým elegánem, šarmantním gentlemanem své Paní Lucce a oba si focení naprosto vychutnali. Pózovali, smáli se, líbali a navzájem škádlili – jediné co nám chybělo, byl už jen pohádkový sníh..

Po slavnostní hostině, rozkrojení dortu a lahodné kávě, jsme se ještě na chvíli hostům vzdálili do parku a za obrovské pomoci Zdeňka a Kristíny se vlastně už za tmy řádilo s prskavkami a musím říct – byli perfektní a to přidalo ještě víc i Lucce a Dariovi samotným k jejich zážitkům..

Pak jsme se vrátili zpět do restaurace, kde se už tančilo a veselilo, povídalo a radovalo, hodovalo a zpívalo do rána..

..Pojďte nahlédnout na několik snímků ze svatebního dne usměvavé Lucky a sympaťáka Daria, s obřadem v rožnovském skanzenu na staré radnici..

001 002 003 004..maminka Lucky spolu s vnučkou Olívii mi hned při příchodu zapózovaly s kytičkami..005..bráška Lucky Zdeněk, ženich Dario a jeho bráška Dražan – silná trojice 🙂 ..006 007..nechyběl malý ranní pohárek na posilněnou Lucky s Kristínou.. 008..u kterého ale Lucka vyhrála soutěž o nejlepší úšklebek..009..Zdeněk s Dariovou neteří Enou..010..a tu máme obě dvě princezny – Enu a Olívii..011..Dario se už chystal a měl spoustu pomocníků..012 013 014..bráchové spolu neustále vyváděli lumpárny a o vtípky nebylo nouze..015..bráška ženicha Dražan spolu se svou milovanou ženou Endou..016..a tady už Kristína pomáhá Lucce stát se nevěstou..018..Malá Olívie se na maminku v krásných bílých šatech nemohla vynadívat.. 019 020 021023..tak a z Olívie je už skutečná princezna..024..moc to oběma holkám spolu sluší..025 026 027..pozoóór už začínáme..028 029 030 031 032 033 034 036 037 041 045 046 047..řeknu Vám tak děravou polévkovou lžíci jsem dlouho neviděl jakou tady dostali Lucka s Dariem – i nudličky mizely zpět na talíř..048049050 051 052 053

054..krásný pár spolu tvoří Lucka a Dario..055 056 057 058 059..došlo i na výborný svařák na zahřátí..060..a malou bitvu o ženicha..061 062 063 064 065 066 067 068 069 070 071 072 073..i táta Lucky se k nám přidal..
074

076 077 078 079 080 081 082 083 084 085 086087..Olívie byla nadšená z prskavek a nebyla sama..088 089 090 091 093 094

..Byla to opravdu nádherná svatba v rodinném kruhu a s příchutí vánoc..

_

.. přidávám klip z těchto fotek s písničkou na Lucčino přání ..

_

..a to nás ještě s Lucií a Dariem čekalo další moc příjemné překvapení – tak neskutečná atmosféra rodinného štěstí, když jsme se po svatbě znovu všichni viděli při předávání fotografií u bratra Zdeňka –  všude vánoční výzdoba, hořící svíčky, všem oči jen zářili a ještě k tomu vůně skvělého tátovo guláše a nakonec skutečný aplaus během promítání fotek..to se ani nedá popsat jak moc tyto chvíle byly úžasné..

_

„..Přejeme Vám Lucko, Olívie a Dario hodně štěstí v životě, mějte

pořád tak úžasný smysl pro humor a ať Vám vaše láska

vydrží po dalších minimálně sto let 🙂 ..“

_

s pozdravem

Katka & Jindřich

_